«Бавария» бош мураббийи Венсан Компани Чемпионлар лигаси яримфинали доирасида «ПСЖ»га қарши жавоб баҳси олдидан фикр билдирди.
«Бу ҳар доим жамоаларга боғлиқ. Агар улардан бири орқага чекиниб, кўпроқ ҳимояланса, ўйинда сокинроқ паллалар бўлиши мумкин. Аммо бу босқичга олиб келган услубдан воз кечишларини тасаввур қилиш қийин. Биз ўз майдонимизда ўйнаймиз, ғалаба қозонишни истаймиз ва бунинг учун ҳамма нарсани қиламиз», — деди Компани Bayern & Germany саҳифасига.
Мутахассиснинг таъкидлашича, жамоанинг асосий вазифаси — ҳар бир баҳсда ғалаба қозониш.
«Бизнинг вазифамиз — ўйинларда ғалаба қозониш. Бунга ёрдам берадиган ғояларимиз бор. Биз ҳам, «ПСЖ» ҳам кўплаб ғалабаларни қўлга киритганмиз. Охир-оқибат, ғалаба учун рақибдан битта гол кўп уриш керак. Агар буни гол ўтказмасдан амалга оширсангиз, бу энг яхши натижа бўлади», — деди мутахассис.
Маълумот учун, дастлабки беллашув Парижда бўлиб ўтган ва унда «ПСЖ» 5:4 ҳисобида ғалаба қозонганди. Жавоб ўйини 6 май куни Мюнхенда ўтказилади.

Главный тренер «Баварии» откровенно раскрыл цель команды перед ответным полуфиналом.
Главный тренер «Баварии» Венсан Кампони поделился мыслями перед ответным матчем полуфинала Лиги чемпионов против «ПСЖ».
«Всё всегда зависит от команд. Если одна из них отходит назад и больше сосредотачивается на защите, в игре могут быть более спокойные моменты. Но трудно представить, что они откажутся от стиля, который привел их на этот этап. Мы играем на своём поле, хотим победить и сделаем для этого всё», — сказал Кампони странице Bayern & Germany.
Специалист подчеркнул, что главная задача команды — побеждать в каждом матче.
«Наша задача — выигрывать игры. У нас есть идеи, которые этому способствуют. Мы, как и "ПСЖ", одержали множество побед. В конце концов, для победы нужно забить на один гол больше соперника. Если сделать это, не пропустив, это будет наилучший результат», — отметил специалист.
Для информации, первый матч состоялся в Париже и завершился победой «ПСЖ» со счётом 5:4. Ответная игра пройдёт 6 мая в Мюнхене.