«Бавария» Олисе билан 2031 йилгача янги шартнома имзоламоқчи
«Бавария» вингери Майкл Олисенинг келажаги билан боғлиқ миш-мишларга якун ясашни режалаштирмоқда. Бу ҳақда L'Équipe нашрига таяниб, Bayern & Germany саҳифаси хабар берди.
Манбага кўра, Мюнхен клуби 24 ёшли футболчи билан шартномани 2031 йилгача узайтирмоқчи. Янги битим доирасида унинг маоши деярли икки баробарга оширилиши кутилмоқда.
Агар келишув амалга ошса, Олисе «Бавария»нинг энг кўп маош олувчи футболчиларидан бирига айланади.
Ҳозирги вақтда франциялик футболчининг амалдаги шартномаси 2029 йилгача мўлжалланган.
ОАВ маълумотларига кўра, Олисе ҳозирда йилига 16-17 миллион евро атрофида маош олмоқда.
2025/26 йилги мавсум вингер учун жуда муваффақиятли кечди. У барча мусобақаларда 52 та баҳсда майдонга тушиб, 22 та гол урди ва 31 та голли узатмага муаллифлик қилди.
Тransfermarkt портали Майкл Олисенинг трансфер қийматини 150 миллион еврога баҳоламоқда.
Қайд этиш жоиз, сўнгги ҳафталарда футболчига «ПСЖ» қизиқиш билдираётгани ҳақида хабарлар тарқалган эди, бироқ «Бавария» ўз юлдузини сақлаб қолишга қатъий бел боғлаган.

«Бавария» планирует положить конец слухам о будущем вингера Майкла Олисе. Об этом сообщила страница Bayern & Germany со ссылкой на издание L'Équipe.
По информации источника, мюнхенский клуб намерен продлить контракт с 24-летним футболистом до 2031 года. В рамках нового соглашения ожидается, что его зарплата будет почти вдвое увеличена.
Если сделка состоится, Олисе станет одним из самых высокооплачиваемых футболистов «Баварии».
На данный момент действующий контракт французского футболиста рассчитан до 2029 года.
Согласно данным СМИ, Олисе в настоящее время получает зарплату около 16-17 миллионов евро в год.
Сезон 2025/26 годов выдался весьма успешным для вингера. Он принял участие в 52 матчах во всех соревнованиях, забив 22 мяча и отдав 31 результативную передачу.
Портал Transfermarkt оценивает трансферную стоимость Майкла Олисе в 150 миллионов евро.
Отметим, что в последние недели сообщалось об интересе к футболисту со стороны «ПСЖ», однако «Бавария» решительно настроена сохранить свою звезду.