Турнирда ундан кўпроқ голни фақат Месси ва Мбаппе уришга муваффақ бўлган.
Англия миллий жамоаси ҳужумчиси Ҳарри Кейн ЖЧ-2026 1/16 финалида Конго ДРга қарши баҳсда (2:1) дубл қайд этиб, турнирдаги голлари сонини бештага етказди.
«Бавария» форварди учрашувнинг 75-дақиқасида ҳисобни тенглаштирган бўлса, 86-дақиқада Англияга ғалаба келтирган голни урди.
Шу тариқа, Кейн ушбу мундиалдаги тўрт учрашувда 5 та гол муаллифига айланди. У аввалроқ Панама дарвозасини бир марта ишғол қилган ва Хорватияга қарши баҳсда ҳам дубл қайд этганди. Фақат Гана билан голсиз якунланган учрашувда гол ура олмади.
Эслатиб ўтамиз, ЖЧ-2026 тўпурарлар пойгасида Ҳарри Кейндан фақат Лионел Месси ва Килиан Мбаппе олдинда бормоқда. Уларнинг ҳар бири ҳисобида 6 тадан гол бор.
Маълумот учун, Ҳарри Кейн Жаҳон чемпионатлари тарихида Англия жамоаси сафида 13 та гол урган ва ушбу кўрсаткич бўйича мамлакат рекордчиси ҳисобланади.

Нападающий сборной Англии Харри Кейн в матче 1/16 финала ЧМ-2026 против ДР Конго (2:1) оформил дубль и довел количество своих голов на турнире до пяти.
Форвард «Баварии» сравнял счет на 75-й минуте встречи, а на 86-й минуте забил победный гол для Англии.
Таким образом, Кейн стал автором 5 голов в четырех матчах этого чемпионата. Ранее он один раз поразил ворота Панамы и оформил дубль в матче против Хорватии. Только в игре с Ганой он не смог забить.
Напомним, в гонке бомбардиров ЧМ-2026 Харри Кейна опережают только Лионель Месси и Килиан Мбаппе. На их счету по 6 голов.
Для справки, Харри Кейн в истории чемпионатов мира забил 13 голов за сборную Англии и является рекордсменом своей страны по этому показателю.