Англия ЖЧ плей-оффида Африка жамоаларига қарши 100 фоизлик натижани сақлаб қолди
Англияликлар Жаҳон чемпионатлари плей-оффида Африка миллий жамоаларига қарши учинчи ғалабасини қўлга киритди.
Англия миллий жамоаси ЖЧ-2026 1/16 финалида Конго ДРни 2:1 ҳисобида мағлуб этиб, Жаҳон чемпионатлари плей-офф босқичидаги ўзига хос рекордини давом эттирди.
Squawka маълумотига кўра, инглизлар мундиал плей-офф босқичида Африка қитъаси вакилларига қарши ўтказган учала учрашувида ҳам ғалаба қозонган.
Аввалроқ Англия 1990 йилги Жаҳон чемпионатида Камерунни 3:2, 2022 йилги мундиалда эса Сенегални 3:0 ҳисобида мағлуб этганди.
Эслатиб ўтамиз, Англия Конго ДРга қарши баҳсда Ҳарри Кейннинг дубли эвазига 2:1 ҳисобида зафар қучиб, ЖЧ-2026 чоракфинали йўлидаги навбатдаги босқичга йўл олди.
Маълумот учун, ЖЧ-2026 АҚШ, Канада ва Мекцикада ўтказилмоқда. Турнирнинг финал учрашуви 19 июл куни бўлиб ўтади.

Англия сохранила 100% результат в плей-офф ЧМ против африканских команд
Англичане одержали третью победу против африканских национальных команд в плей-офф чемпионатов мира.
Сборная Англии в 1/16 финала ЧМ-2026 обыграла Конго ДР со счётом 2:1, продолжив свою уникальную рекордную серию в плей-офф чемпионатов мира.
По данным Squawka, англичане выиграли все три встречи в плей-офф мировых первенств против представителей африканского континента.
Ранее Англия победила Камерун со счётом 3:2 на ЧМ-1990, а также разгромила Сенегал 3:0 на чемпионате мира 2022 года.
Напомним, Англия благодаря дублю Гарри Кейна одержала победу 2:1 в матче против Конго ДР и вышла в следующий этап на пути к четвертьфиналу ЧМ-2026.