«Биз миллий жамоа пойдеворини ҳам тайёрлаяпмиз, шунинг учун таркибда ёш ва тажрибали футболчилар ўртасида тўғри мувозанат бўлиши керак.
Тажрибали футболчилар ўз тажрибасини ёшлар билан бўлишиши лозим. Ёш футболчилар учун тажрибали футболчилар бор жамоага келиш жуда муҳим, сабаби улар ёшларнинг ўсишига ва мослашишига ёрдам беради.
Сентябр ойидан бошлаб Осиё кубогига тайёргарлик кўриш жараёнида таркибга янги кучлар, янги футболчиларни ҳам жалб қилишимиз керак бўлади. Мен бу ерга келганимдан бери бир фикрни такрорлаб келаман: жаҳон чемпионати биз учун ўрганиш ва ривожланиш имконини беради.
Бу турнир бизга ўсиш учун хизмат қилиши керак. Агар яхши натижаларга эришсак, бундан жуда хурсанд бўламиз.
Агар бундай бўлмаса, биз ўз ишимизни ва бошлаган лойиҳамизни давом эттирамиз. Чунки биз учун кейинги муҳим мақсад Осиё кубоги ҳисобланади», — деди Ўзбекистон миллий жамоаси бош мураббийи.

Главный тренер сборной Узбекистана дал интервью пресс-службе АФУ перед стартом чемпионата мира.
«Мы также готовим фундамент для национальной команды, поэтому в составе должна быть правильная балансировка между молодыми и опытными игроками.
Опытные игроки должны делиться своим опытом с молодежью. Для молодых футболистов очень важно приходить в команду, где есть опытные игроки, поскольку они помогают молодым расти и адаптироваться.
Начиная с сентября, в процессе подготовки к Кубку Азии мы должны привлечь новые силы, новых футболистов. С тех пор как я здесь, я повторяю одну мысль: чемпионат мира предоставляет нам возможность для обучения и развития.
Этот турнир должен служить нам для роста. Если мы добьемся хороших результатов, будем очень рады.
Если же это не произойдет, мы продолжим нашу работу и начатый проект. Потому что следующая важная цель для нас - Кубок Азии», — сказал главный тренер сборной Узбекистана.