Футболчи Чилига қарши ўртоқлик ўйинида агрессив ҳаракати учун қизил карточка олганди.
Португалия миллий жамоаси вингери Рафаэл Леау четлатиш сабабли жаҳон чемпионати ўйинларини ўтказиб юбориши мумкин.
«Милан» футболчиси Чилига қарши ўртоқлик ўйинида (2:1) жанжал учун қизил карточка олгани сабабли унга нисбатан жазо қўлланилиши эҳтимоли бор.
Маълум қилинишича, футболчи агрессив ҳаракати учун майдондан четлатилгани туфайли FIFA Интизом қўмитаси дисквалификацияни расмий ўйинларга ҳам татбиқ этиши мумкин.
Агар жазо бир ўйинга тенг бўлса, Леау 10 июн куни Нигерияга қарши ўртоқлик учрашувини ўтказиб юборади. Агар дисквалификация муддати узоқроқ бўлса, у камида 17 июн куни бўлиб ўтадиган мундиал доирасидаги Конгога қарши дастлабки ўйинда ҳам иштирок эта олмайди.

Футболист получил красную карточку за агрессивное поведение в товарищеском матче против Чили.
Футболист «Милана» получил красную карточку за стычку в товарищеском матче против Чили (2:1), и теперь ему грозит наказание.
Как сообщается, из-за удаления за агрессивное поведение Дисциплинарный комитет FIFA может распространить дисквалификацию и на официальные игры.
Если наказание будет равно одной игре, Леау пропустит товарищеский матч против Нигерии 10 июня. Если срок дисквалификации окажется более длительным, он также не сможет принять участие в стартовой игре мундиаля против Конго, которая состоится 17 июня.