Музокаралар ижобий руҳда ўтмоқда.
Маълум қилинишича, нидерландияликлар «қироллик клуби» билан Себалос трансфери борасида музокаралар олиб бормоқда. Айни пайтда томонлар ижобий кайфиятда бўлиб, якуний келишувга эришишга умид қилмоқда.
Мадридликлар футболчи учун тахминан 10 миллион евро сўрамоқда. «Аякс» эса ушбу суммага яқинлашишга тайёр, музокаралар эса ижобий руҳда ўтмоқда.
Амстердам жамоасининг янги бош мураббийи Мичел Себалосни жамоада муҳим фигура бўлишига ишонтирган. Якунланган мавсум 29 ёшли яримҳимоячи Ла Лигада 16 та ўйинда қатнашиб, самарали ҳаракатлар қайд этмаган.
Шунингдек, Данига «Бетис» ҳам жиддий қизиқиш билдирмоқда. Аввалроқ «Реал» ва «Марсел» ўтган ёзда Себалос борасида келишувга эришгани маълум қилинганди.

Переговоры проходят в позитивном ключе.
Известно, что нидерландцы ведут переговоры с «королевским клубом» по поводу трансфера Себальоса. В настоящий момент стороны находятся в позитивном настроении и надеются достичь окончательной договоренности.
Мадридцы требуют за игрока около 10 миллионов евро. «Аякс» готов приблизиться к этой сумме, и переговоры проходят в позитивном ключе.
Новый главный тренер амстердамской команды Мичел убежден, что Себальос станет важной фигурой в команде. В завершившемся сезоне 29-летний полузащитник не отметился результативными действиями в 16 матчах Ла Лиги.
Также к Дани проявляет серьезный интерес «Бетис». Ранее сообщалось, что «Реал» и «Марсель» достигли соглашения по Себальосу прошлым летом по этой ссылке.