«Тайёргарлик жараёни режамиз асосида давом этмоқда. Тўғри, осон бўлаётгани йўқ. Бунга бир нечта сабаблар бор.
Масалан, Эрон чемпионатида ўйнаётган легионерларимиз 3-4 ой давомида расмий учрашувларда майдонга тушмади. Шунингдек, айрим футболчилар жароҳатдан тикланиш жараёнини бошдан кечирди.
Ҳозир биз мана шу масалаларни босқичма-босқич ҳал қилиш устида ишлаяпмиз. Шунга қарамай, жамоанинг ишидан мамнунман.
Йиғиннинг илк кунидан бошлаб футболчилар бор кучини беришга ҳаракат қиляпти. Қийинчиликларга қарамасдан, улар ўз устида ишлаш ва ривожланишга интиляпти», — деди Ўзбекистон миллий жамоаси бош мураббийи.
Аввалроқ Каннаваро хатоларни мундиалдаги ўйинларда эмас, ўртоқлик баҳсларида қилган яхшироқ эканини таъкидлаб ўтганди.

Главный тренер сборной Узбекистана рассказал, как идет подготовка к чемпионату мира.
Например, наши легионеры, играющие в чемпионате Ирана, не выходили на поле в официальных матчах в течение 3-4 месяцев. Также некоторые футболисты проходили процесс восстановления после травм.
Сейчас мы работаем над постепенным решением этих вопросов. Несмотря на это, я доволен работой команды.
С первого дня сбора футболисты стараются выкладываться на полную. Несмотря на трудности, они стремятся работать над собой и развиваться», — сказал главный тренер сборной Узбекистана.
Ранее Каннаваро подчеркнул, что лучше допускать ошибки в товарищеских матчах, а не в играх на мундиале. Подробнее здесь.