Каннаваро Ўзбекистон миллий жамоаси текшируви ҳақида фикр билдирди
Ўзбекистон миллий жамоаси бош мураббийи Фабио Каннаваро Ню-Йоркка етиб келганидан сўнг жамоа аъзолари текширувдан ўтказилгани юзасидан муносабат билдирди.
Италиялик мутахассиснинг таъкидлашича, бу АҚШ аэропортларида қўлланиладиган стандарт хавфсизлик тартибларидан бири ҳисобланади.
«Бу ҳар қандай аэропортда амалга ошириладиган одатий текширув. АҚШда эса бундай жараёнлар бевосита жойнинг ўзида ўтказилади», — деди Каннаваро Corriere dello Sport нашрига берган изоҳида.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон миллий жамоаси тарихда илк бор Жаҳон чемпионати финал босқичига йўлланма олди.
Маълумот учун, вакилларимиз мундиалнинг K гуруҳида Португалия, Колумбия ва Конго ДР миллий жамоаларига қарши баҳс олиб боради. Турнир 11 июн куни старт олиб, 19 июлга қадар давом этади.

Каннаваро оценил проверку сборной Узбекистана
Главный тренер сборной Узбекистана Фабио Каннаваро прокомментировал проверку членов команды по прибытии в Нью-Йорк.
По словам итальянского специалиста, это один из стандартных процедур безопасности, применяемых в аэропортах США.
«Это обычная проверка, проводимая в любом аэропорту. В США такие процессы осуществляются непосредственно на месте», — сказал Каннаваро в интервью Corriere dello Sport.
Напомним, сборная Узбекистана впервые в истории получила путёвку в финальную часть чемпионата мира.
Для справки, наши представители сыграют в группе К против сборных Португалии, Колумбии и ДР Конго. Турнир стартует 11 июня и продлится до 19 июля.