Шомуродов: «Бу биз учун узоқ кутилган орзу»
Ўзбекистон миллий жамоаси сардори Элдор Шомуродов жаҳон чемпионати стартидан аввал интервю берди ва мухлисларга мурожаат қилди.
«Ҳис-туйғулар ажойиб. Барчамиз хурсандмиз. Ниҳоят, биз узоқ кутган вақт келди, барчамиз тайёрмиз.
Америка вақтларига ҳам ўрганиб қолдик. Ню Йоркда ҳам 10 кун давомида машғулотлар олиб бордик. Ҳозир ҳамма томонлама барчаси ажойиб. Биринчи навбатда жуда катта ғурур, мен учун, нафақат мен бутун жамоамиз учун. Биз фақат миллий жамоа эмас, балки бутун Ўзбекистон номидан келиб, қатнашяпмиз. Айтиб ўтганимдек, бу узоқ кутилган орзу эди биз учун.
Мухлислар фақат бизни қўллаб-қувватлашларини сўрардик, биз эса ўз ўйинимиз билан уларни хурсанд қиламиз», - деди Элдор Шомуродов.

Капитан сборной Узбекистана Элдор Шомуродов дал интервью и обратился к болельщикам перед стартом чемпионата мира.
«Чувства невероятные. Все мы рады. Наконец, настало время, которого мы долго ждали, все мы готовы.
К американскому времени мы тоже привыкли. В Нью-Йорке мы провели 10 дней тренировок. Сейчас во всех отношениях все замечательно. Прежде всего, это огромное чувство гордости, не только для меня, но и для всей нашей команды. Мы представляем не только сборную, но и весь Узбекистан. Как я уже сказал, это была давно ожидаемая мечта для нас.
Мы бы попросили болельщиков просто поддерживать нас, а мы, в свою очередь, постараемся радовать их своей игрой», — сказал Элдор Шомуродов.