Каннаваро: «Барча чизиқларда юқори савиядаги ўйинчиларга эга жамоага қарши ўйнаш қийин»
Ўзбекистон миллий жамоаси бош мураббийи Фабио Каннаваро Португалияга қарши ЖЧ-2026нинг 2-туридан сўнг матбуот анжуманида иштирок этди.
«Албатта жаҳон чемпионатидаги илк иштирок осон бўлмаслиги табиий. Қуръа натижалари чиққанидан сўнг Колумбия ва Португалияни кўриб, бизни жуда қийин гуруҳ кутаётганини кутгандик.
Колумбияга қарши ўйиндан кейин ҳам жамоамдан фахрланишимни айтгандим, бугун ҳам жамоам билан фахрланаман. Чунки уларни кўрдим. Ҳа, қийинчиликларга дуч келишди, аммо бир сония ҳам таслим бўлишмади.
Албатта, барча чизиқларда юқори савиядаги футболчиларга эга жамоага қарши ўйнаш доим қийин. Шубҳасиз, улар жуда катта мотивация билан майдонга тушишган эди. Бироқ айганимдек, бу жаҳон чемпионати биз учун тажриба», — дея Каннаваронинг cўзларидан келтиради ЎФА матбуот хизмати.

Каннаваро: «Сложно играть против команды с высококлассными игроками на всех линиях»
Главный тренер сборной Узбекистана Фабио Каннаваро принял участие в пресс-конференции после матча 2-го тура ЧМ-2026 против Португалии.
«Безусловно, дебют на чемпионате мира не может быть легким. После жеребьевки, когда мы увидели Колумбию и Португалию, мы ожидали, что нас ждет очень сложная группа.
После игры с Колумбией я говорил, что горжусь своей командой, и сегодня я тоже горжусь ими. Потому что я видел их. Да, они столкнулись с трудностями, но ни на секунду не сдались.
Конечно, всегда сложно играть против команды, имеющей высококлассных футболистов на всех линиях. Несомненно, они вышли на поле с огромной мотивацией. Но, как я уже сказал, этот чемпионат мира для нас — опыт», — приводит слова Каннаваро пресс-служба УФА.