FIFA президенти Жанни Инфантино Португалия миллий жамоаси сардори Криштиану Роналдуни Ўзбекистонга қарши ўйинда ўрнатган тарихий натижаси билан табриклади.
Мазкур учрашувда дубл қайд этган 41 ёшли форвард жаҳон чемпионатлари тарихида олти турли мундиалда гол урган илк футболчига айланди (2006, 2010, 2014, 2018, 2022, 2026).
«Криштиану Роналдуни олти жаҳон чемпионатида гол урган илк футболчи бўлгани билан табриклайман. Турнирнинг қолган ўйинларида унга омад тилайман», — деб ёзди Инфантино ўз ижтимоий тармоқларида.
Маълумот учун, Ўзбекистон дарвозасига киритилган икки гол орқали Роналду нафақат ноёб рекорд ўрнатди, балки Португалия миллий жамоаси сафида жаҳон чемпионатларидаги энг яхши тўпурарга айланиб, афсонавий Эйсебиони ҳам ортда қолдирди.

Инфантино поздравил Роналду с историческим рекордом
Президент FIFA Джанни Инфантино поздравил капитана сборной Португалии Криштиану Роналду с историческим достижением, установленным в матче против Узбекистана.
41-летний форвард, оформивший дубль в этой встрече, стал первым футболистом в истории чемпионатов мира, забившим на шести разных мундиалях (2006, 2010, 2014, 2018, 2022, 2026).
«Поздравляю Криштиану Роналду с тем, что он стал первым футболистом, забившим на шести чемпионатах мира. Желаю ему удачи в оставшихся матчах турнира», — написал Инфантино в своих социальных сетях.
Для справки, два гола, забитые в ворота Узбекистана, позволили Роналду не только установить уникальный рекорд, но и стать лучшим бомбардиром в истории сборной Португалии на чемпионатах мира, обойдя легендарного Эйсебио.