«Рекордлар доим ёқимли» – Роналду Ўзбекистон устидан эришилган йирик ғалабадан кейин
Португалия миллий жамоаси форвард Криштину Роналду Ўзбекистонга қарши баҳсдан сўнг ўз фикрларини билдирди.
«Жуда бахтлиман. Аммо мен учун энг муҳими — бу бизнинг ишимиз ва майдонда намоён қилган ишончимиз. Жамоа ҳақиқатан ҳам яхши ўйин кўрсатди ва сезиларли даражада ўсди. Ҳар бир қийинчилик ортида имконият бор. Албатта, шахсий рекордлар ёқимли, аммо менинг асосий мақсадим — миллий жамоага ўз олдига қўйган вазифаларга эришишда ёрдам бериш», — дейди футболчи FIFA расмий сайтига берган интервюсида.
Маълумот учун, Роналду ушбу баҳсда 6 ва 39-дақиқаларда гол уриб, дубл қайд этди. Шу орқали у Португалия миллий жамоаси тарихида жаҳон чемпионатларидаги энг яхши тўпурарга айланди — унинг ҳисобида 10 та гол мавжуд.

Форвард сборной Португалии Криштиану Роналду высказался после игры против Узбекистана.
«Я очень счастлив. Но для меня самое важное — это наша работа и уверенность, которую мы демонстрируем на поле. Команда действительно показала хорошую игру и заметно выросла. За каждым трудностью скрывается возможность. Конечно, личные рекорды приятны, но моя основная цель — помочь национальной команде достигать поставленных задач», — сказал футболист в интервью официальному сайту FIFA.
Для справки, Роналду в этом матче забил голы на 6-й и 39-й минутах, оформив дубль. Таким образом он стал лучшим бомбардиром сборной Португалии на чемпионатах мира в истории — на его счету 10 голов.