Whoscored: Роналду - энг яхши ўйинчи, Неъматов, Шукуров ва Ҳамробековда энг паст балл
Португалия - Ўзбекистон учрашувидан кейин халқаро статистик портал футболчиларнинг ўйиндаги ҳаракатларини баҳолади.
Жаҳон чемпионати 2-туридан ўрин олган Португалия ва Ўзбекистон беллашуви якунига етди. Унда европаликлар 5:0 ҳисобида ғалаба қозонди.
Whoscored халқаро статистик потрали футболчиларнинг ўйиндаги ҳаракатларини баҳолади. Ушбу баҳсда гол дублга эришган Криштиану Роналду энг юқори баллга лойиқ кўрилди – 9.
Ўзбекистон миллий жамоасида эса Неъматов (4,8 балл), Шукуров (5,4 балл) ва Ҳамробеков (5,5 балл) энг паст баллга лойиқ топилди.
Португалия – Кошта – 7,5, Мендеш – 8,8, Вейга – 7,1, Диаш – 7,9, Канселу – 7,9, Витиня – 7,1, Невеш – 7, Феликс – 7,4, Фернандеш – 8,7, Нету – 6,7, Роналду – 9.
Ўзбекистон – Неъматов – 4,4, Насруллаев – 6, Ҳусанов – 6,5, Абдуллаев – 5,8, Ашурматов – 5,8, Шукуров – 5,4, Ҳамробеков – 5,5, Каримов – 6,3, Ғаниев – 6,1, Файзуллаев – 6,3, Шомуродов – 6,5.

Завершился матч второго тура чемпионата мира между Португалией и Узбекистаном. Европейцы одержали победу со счётом 5:0.
Международный статистический портал Whoscored оценил действия футболистов в игре. Криштиану Роналду, оформивший дубль в этой встрече, получил наивысшую оценку – 9.
В составе сборной Узбекистана самые низкие оценки были у Нематова (4,8 балла), Шукурова (5,4 балла) и Хамробекова (5,5 балла).
Португалия – Кошта – 7,5, Мендеш – 8,8, Вейга – 7,1, Диаш – 7,9, Канселу – 7,9, Витиня – 7,1, Невеш – 7, Феликс – 7,4, Фернандеш – 8,7, Нету – 6,7, Роналду – 9.
Узбекистан – Нематов – 4,4, Насруллаев – 6, Хусанов – 6,5, Абдуллаев – 5,8, Ашурматов – 5,8, Шукуров – 5,4, Хамробеков – 5,5, Каримов – 6,3, Ганиев – 6,1, Файзуллаев – 6,3, Шомуродов – 6,5.