Франция устози Диде Дешам вақтинча жамоа базасини тарк этади. Бу ҳақда журналист Ховкинс хабар берди.
Маълумотларга кўра, мутахассиснинг онаси вафот этган. Шу сабабли Дешам АҚШда давом этаётган жаҳон чемпионати пайтида Франция миллий жамоаси жойлашган базани тарк этиб, яқинлари ёнида бўлиш ва дафн маросимида иштирок этиш учун Европага қайтган.
Франция футбол федерацияси раҳбарияти билан келишилган ҳолда, Дешам ўзининг қайтишига қадар миллий жамоани бошқаришни ёрдамчиси Ги Стефанга топширди.
Шу тариқа, Дешам 26 июн куни гуруҳ босқичининг сўнгги турида Норвегияга қарши бўлиб ўтадиган учрашувда мураббийлар ўриндиғида бўлмайди.

Мать Дешама скончалась
Тренер французской сборной Дидье Дешам временно покинет базу команды. Об этом сообщил журналист Хокинс.
По имеющейся информации, мать специалиста скончалась. По этой причине Дешам, на время чемпионата мира, проходящего в США, покинул базу, где располагалась сборная Франции, чтобы быть рядом с близкими и присутствовать на похоронах в Европе.
С согласия руководства Федерации футбола Франции, Дешам передал руководство национальной командой своему помощнику Ги Стефану до своего возвращения.
Таким образом, Дешам не будет присутствовать на скамейке тренеров в матче последнего тура группового этапа против Норвегии, который состоится 26 июня.