«Барселона» дарвозабони Инаки Пеня фаолиятини Грецияда давом эттиради. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, испаниялик 27 ёшли кипер «Панатинаикос» билан келишувга эришган. У Panathinaikos FC сафига ўтиш арафасида. Битим қиймати тахминан 3 миллион еврони ташкил этади.
Инаки Афина жамоаси билан шартномаси 2029 йил июнига қадар мўлжалланган.
Пеня «Барселона» тарбияланувчиси ҳисобланади ва клубнинг барча ёш тоифаларидан ўтган. У асосий жамоада 2021 йилда дебют қилган. Ўтган мавсумни «Элче»да ижара асосида ўтказганди.
Маълумот учун, «Панатинаикос» ўтган Греция чемпионатида 4-ўринни эгаллаб, Европа Конференциялар лигаси саралаш босқичига йўлланма олган.

Вратарь «Барселоны» Инаки Пенья продолжит карьеру в Греции. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
По информации источника, испанский 27-летний кипер достиг соглашения с «Панатинаикосом». Он находится на пороге перехода в Panathinaikos FC. Сумма сделки составляет около 3 миллионов евро.
Инаки подписал контракт с афинским клубом до июня 2029 года.
Пенья является воспитанником «Барселоны» и прошёл через все молодёжные категории клуба. В основной команде он дебютировал в 2021 году. Прошлый сезон он провёл в аренде в «Эльче».
Стоит отметить, что «Панатинаикос» занял 4-е место в прошлом чемпионате Греции, обеспечив себе участие в квалификационном этапе Лиги конференций Европы.