Италия жаҳон чемпионатида Эрон ўрнига иштирок этишни рад этди
Италия миллий жамоаси 2026 йилги жаҳон чемпионатида Эрон ўрнига иштирок этиш бўйича ҳатто назарий имкониятни ҳам рад этди. Бу ҳақда El Pais нашри хабар берди.
Италияликлар бундай сценарийни танқид қилиб, бу вариант миллий ғурурга тегишини таъкидлади. Мамлакат расмийлари бошқа жамоа ўрнини эгаллаш ҳатто назарий жиҳатдан ҳам кўриб чиқилмаслиги маълум қилинди.
Эслатиб ўтамиз, Эрон миллий жамоаси жаҳон чемпионатига йўлланмани қўлга киритган, аммо сиёсий вазият сабаб унинг мусобақадан четлатилиши эҳтимоли ҳақида гап-сўзлар тўхтамаяпти. Аввалроқ Эрон ҳукумати миллий жамоа жаҳон чемпионатида иштирок этишга тайёрлигини маълум қилганди.

Национальная сборная Италии отвергла даже теоретическую возможность участия в чемпионате мира 2026 года вместо Ирана. Об этом сообщает издание El Pais.
Итальянцы раскритиковали такой сценарий, заявив, что это затрагивает национальную гордость. Официальные лица страны сообщили, что даже в теории замена другой команды не рассматривается.
Напомним, что сборная Ирана завоевала путевку на чемпионат мира, однако слухи о её возможном отстранении из-за политической ситуации не утихают. Ранее правительство Ирана заявило о готовности национальной команды участвовать в чемпионате мира. Подробнее по ссылке.