Инсайдер Жанлука Ди Марсионинг хабарига кўра, миланлик «Интер» 21 ёшли футболчини ўз сафига қўшиб олишни режалаштирмоқда.
Манбага кўра, «Реал» ёзда Пасни «Комо»дан қайтариб олиш ҳуқуқига эга. Шундан сўнг «Интер» мадридликлар билан трансфер бўйича музокараларни бошлашни режалаштирган.
Қайд этилишича, аргентиналик яримҳимоячининг ўзи ҳам А Серияда қолишга қарши эмас.
Нико Пас ўтган мавсум Италия чемпионатида 35 та баҳсда майдонга тушиб, 12 та гол урди ва 6 та ассист амалга оширди. Шунингдек, у мавсум давомида 5 та сариқ карточка олди.
Маълумот учун, Нико Пас «Реал» академияси тарбияланувчиси ҳисобланади. Ёш яримҳимоячи 2025/26 йилги мавсумда «Комо» сафида ўзининг ёрқин ўйини билан А Сериянинг энг иқтидорли футболчиларидан бири сифатида эътироф этилди.

«Интер» интересуется трансфером Нико Паса
Полузащитник Нико Пас, принадлежащий мадридскому «Реалу», может продолжить свою карьеру в ещё одном топ-клубе Италии.
По словам инсайдера Джанлуки Ди Марцио, миланский «Интер» планирует присоединить к своим рядам 21-летнего футболиста.
По данным источника, «Реал» имеет право вернуть Паса из «Комо» летом. После этого «Интер» планирует начать переговоры с мадридцами о трансфере.
Сообщается, что сам аргентинский полузащитник не против остаться в Серии А.
В прошлом сезоне Нико Пас сыграл в 35 матчах чемпионата Италии, забив 12 голов и сделав 6 результативных передач. Кроме того, он получил 5 желтых карточек в течение сезона.
Для справки, Нико Пас является воспитанником академии «Реала». Молодой полузащитник был признан одним из самых талантливых игроков Серии А в сезоне 2025/26 благодаря своей яркой игре за «Комо».