«Ливерпул»нинг собиқ бош мураббийи Юрген Клопп келажакда яна мураббийлик фаолиятига қайтиши мумкинлигини айтди.
Gazzetta dello Sport нашрига берган интервюсида ундан Мадриднинг «Реал» клубини бошқариш эҳтимоли ҳақида сўралди. Германиялик мутахассис бу саволга аниқ жавоб беришдан бош тортди.
«Агар ҳозир бу саволга жавоб берсам, аввал айтган барча гапларимнинг аҳамияти қолмайди. Ҳозир у ерда Жозе Моуринё ишлаяпти ва бу нормал ҳолат. Шунинг учун изоҳсиз», — деди Клопп Gazzetta dello Sport нашрига.
59 ёшли мутахассис мураббийликка қайтиш эҳтимоли ҳақида ҳам фикр билдирди.
«Ҳар куни машғулот қиламан, спорт залига бораман... Жиддий айтсам, буни вақт кўрсатади», — дея қўшимча қилди у.
Маълумот учун, Юрген Клопп ҳозирда Ред Булл компаниясининг футбол йўналиши раҳбари лавозимида фаолият юритмоқда. У 2024 йилда «Ливерпул»ни тарк этганидан бери ҳеч бир клубни бошқармаган.

Бывший главный тренер «Ливерпуля» Юрген Клопп заявил, что в будущем он может вернуться к тренерской деятельности.
В интервью изданию Gazzetta dello Sport его спросили о возможности возглавить мадридский «Реал». Немецкий специалист отказался дать однозначный ответ на этот вопрос.
«Если я сейчас отвечу на этот вопрос, всё, что я говорил раньше, потеряет смысл. Сейчас там работает Жозе Моуринью, и это нормальная ситуация. Поэтому без комментариев», — сказал Клопп изданию Gazzetta dello Sport.
59-летний специалист также высказался о возможности возвращения в тренерскую деятельность.
«Каждый день я занимаюсь, хожу в спортзал... Если серьезно, время покажет», — добавил он.
Для справки, Юрген Клопп в настоящее время работает в компании Red Bull в качестве главы футбольного направления. С 2024 года, после ухода из «Ливерпуля», он не возглавлял ни один клуб.