Бруну Фернандеш «Манчестер Юнайтед»даги келажаги борасида қарор қабул қилди
«Манчестер Юнайтед» сардори Бруну Фернандеш Саудия Арабистони клубларининг қизиқишига қарамай, фаолиятини Англияда давом эттиришга қарор қилди.
talkSORT хабарига кўра, 31 ёшли футболчи Жаҳон чемпионатидан олдин клуб раҳбарияти билан расмий музокаралар ўтказмаган. Шунга қарамай, у жамоадошлари ва яқинларига «Манчестер Юнайтед»да қолиш ниятида эканини маълум қилган.
Манбага кўра, португалиялик яримҳимоячи камида яна бир мавсумни «қизил иблислар» сафида ўтказмоқчи.
Фернандеш 2020 йилнинг январ ойидан буён «Манчестер Юнайтед» шарафини ҳимоя қилиб келмоқда. Ўтган мавсум у барча мусобақаларда 37 та учрашувда майдонга тушиб, 9 та гол ва 22 та ассист қайд этди.
Унинг клуб билан амалдаги шартномаси 2027 йилнинг ёзига қадар амал қилади.
Маълумот учун, Тransfermarkt портали Бруну Фернандешнинг трансфер қийматини 35 миллион еврога баҳолаган. У «Манчестер Юнайтед»нинг асосий етакчиларидан бири ва жамоа сардори ҳисобланади.

Капитан «Манчестер Юнайтед» Бруну Фернандеш решил продолжить свою карьеру в Англии, несмотря на интерес со стороны клубов Саудовской Аравии.
Согласно сообщению talkSPORT, 31-летний футболист не проводил официальных переговоров с руководством клуба до чемпионата мира. Тем не менее, он сообщил своим товарищам по команде и близким о намерении остаться в «Манчестер Юнайтед».
По данным источника, португальский полузащитник планирует провести как минимум еще один сезон в составе «красных дьяволов».
Фернандеш защищает цвета «Манчестер Юнайтед» с января 2020 года. В прошлом сезоне он принял участие в 37 матчах во всех соревнованиях, забив 9 голов и сделав 22 голевые передачи.
Его действующий контракт с клубом рассчитан до лета 2027 года.
Для информации, портал Transfermarkt оценил трансферную стоимость Бруну Фернандеша в 35 миллионов евро. Он является одним из ключевых лидеров «Манчестер Юнайтед» и капитаном команды.