Швециялик ҳужумчи Лондон клубининг режаларида муҳим ўрин тутмоқда.
CaughtOffside хабарига кўра, «тўпчилар» швециялик футболчини қўйиб юборишни режалаштирмаяпти. Аввалроқ Гокереш Хулиан Алварес иштирокидаги эҳтимолий алмашинув битимига қўшилиши мумкинлиги ҳақида хабарлар тарқалганди.
Бироқ манбага кўра, 28 ёшли форвард ҳали ҳам «Арсенал»нинг узоқ муддатли режаларидан ўрин олган ва клуб у билан хайрлашмоқчи эмас.
Гокереш ўтган мавсум барча мусобақаларда 55 та баҳсда майдонга тушиб, 21 та гол урди ва 3 та ассист муаллифи бўлди.
Унинг Лондон клуби билан амалдаги шартномаси 2030 йилнинг ўрталарига қадар амал қилади.
Маълумот учун, Виктор Гокереш ёзги трансферлар ойнасида бир неча топ-клублар қизиқиш билдираётган футболчилардан бири саналади. Шунга қарамай, «Арсенал» ҳужумчини жамоанинг асосий футболчиларидан бири сифатида сақлаб қолишни мақсад қилган.

Шведский нападающий играет важную роль в планах лондонского клуба.
Согласно CaughtOffside, «канониры» не планируют отпускать шведского футболиста. Ранее сообщалось, что Гокереш может быть включен в потенциальную сделку по обмену с участием Хулиана Альвареса.
Однако, по словам источника, 28-летний форвард по-прежнему занимает место в долгосрочных планах «Арсенала», и клуб не собирается с ним расставаться.
В прошлом сезоне Гокереш сыграл 55 матчей во всех соревнованиях, забил 21 гол и отдал 3 результативные передачи.
Его действующий контракт с лондонским клубом рассчитан до середины 2030 года.
Для информации, Виктор Гокереш является одним из футболистов, вызывающих интерес у нескольких топ-клубов в текущем летнем трансферном окне. Тем не менее, «Арсенал» намерен сохранить нападающего как одного из ключевых игроков команды.