«Реал» Олисе учун жаҳон трансфер рекордини янгилашга тайёр
Мадриднинг «Реал» клуби «Бавария» вингери Майкл Олисени трансфер қилиш учун жаҳон рекордини янгилашга тайёр.
Журналист Мигел Серрано хабарига кўра, клуб президенти Флорентино Перес франциялик футболчини ҳар қандай ҳолатда ҳам Мадридга олиб келишни мақсад қилган.
Манбага кўра, «Реал» дастлаб 180 миллион евролик таклиф билан чиқади. Агар бу рад этилса, иккинчи таклиф 200 миллион еврони ташкил қилади. У ҳам қабул қилинмаса, мадридликлар 222 миллион евродан ортиқ маблағ таклиф қилиб, жаҳон трансфер рекордини янгилашга тайёр.
Ҳозирги рекорд 2017 йилда «ПСЖ» томонидан Неймар учун «Барселона»га тўланган 222 миллион еврога тегишли.
24 ёшли Олисе ўтган мавсум «Бавария» сафида барча мусобақаларда 52 та учрашувда майдонга тушиб, 22 та гол урди ва 31 та ассист амалга оширди.
Маълумот учун, Майкл Олисе 2025/26 йилги мавсумнинг энг сермаҳсул футболчиларидан бири бўлди. У Бундеслига ва Европа футболидаги энг талабгир вингерлардан бири сифатида эътироф этилмоқда.

«Реал» готов обновить мировой трансферный рекорд ради Олисе
Мадридский «Реал» готов обновить мировой рекорд по трансферам ради приобретения вингера «Баварии» Майкла Олисе.
По сообщению журналиста Мигеля Серрано, президент клуба Флорентино Перес поставил цель привести французского футболиста в Мадрид любой ценой.
По данным источника, «Реал» сперва предложит 180 миллионов евро. Если это предложение будет отклонено, второе предложение составит 200 миллионов евро. Если и это не будет принято, мадридцы готовы предложить более 222 миллионов евро, обновив мировой трансферный рекорд.
Действующий рекорд принадлежит «ПСЖ», который в 2017 году заплатил «Барселоне» 222 миллиона евро за Неймара.
24-летний Олисе в прошлом сезоне провел за «Баварию» 52 матча во всех турнирах, забил 22 гола и сделал 31 результативную передачу.
Напомним, Майкл Олисе стал одним из самых результативных игроков сезона 2025/26. Он признан одним из самых востребованных вингеров в Бундеслиге и в европейском футболе.