Франция бош мураббийи Англияга қарши ўйиндан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
Франция миллий жамоаси бош мураббийи Дидие Дешам 2026 йилги жаҳон чемпионати доирасида 3-ўрин учун кечган Англияга қарши ўйин (4:6)дан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Биз мағлуб бўлдик, аммо биринчи бўлимдаги жуда омадсиз ўйиндан кейин 0:4 ҳисобида ортда бораётгандик. Шундан кейин яхши жавоб қайтардик ва ўзимиз биладиган футболни намойиш этдик.
Ҳисобни тенглаштириш учун 2 та яхши имкониятга эга бўлдик, аммо ҳаддан ташқари олдинга ташландик. Биз буни қандай қилишни биламиз, аммо бу сафар ўхшамади. Бунинг учун айб менда, чунки биринчи бўлимда қилиниши керак бўлган ишларни қилмадим.
Мағлубият ҳар доим ёқимсиз, аммо шунга қарамай, нимагадир эришгандек ҳис қиляпман. Албатта, турнирни 3-ўрин билан якунлаганимизда яхши бўларди. Биз катта мақсадлар билан келгандик ва кўп яхши ишларга ҳам эришдик.
Испанияга қарши ўйинда эса ўз футболимизни кўрсата олмадик, рақиб эса бизга қарши жуда яхши ўйнади.
Ҳаммаси ҳам ёмон эмас. Бизда салоҳиятли жамоа бор ва натижага эришиш учун керакли барча имкониятлар мавжуд эди. Шахсан мен учун бу ажойиб саёҳат бўлди. Ажойиб саккиз ҳафта.
Натижа нуқтаи назаридан, албатта, хафсаламиз пир бўлди. Биз миллионлаб франциялик мухлисларга қувонч бағишлаш имкониятига эга эдик», — деди Дешам.

Дешам: «Было бы хорошо завершить мундиаль с 3-м местом»
Главный тренер сборной Франции Дидье Дешам поделился своими мыслями после матча за 3-е место против Англии в рамках чемпионата мира 2026 года (4:6).
«Мы потерпели поражение, но после крайне неудачной игры в первом тайме, когда мы проигрывали 0:4, мы дали хороший ответ и показали тот футбол, который мы умеем играть.
У нас было 2 отличных шанса, чтобы сравнять счет, но мы слишком увлеклись атакой. Мы знаем, как это делать, но в этот раз не получилось. Это моя вина, потому что я не сделал те вещи, которые нужно было сделать в первом тайме.
Поражение всегда неприятно, но, тем не менее, я чувствую, что чего-то добился. Конечно, было бы хорошо завершить турнир на 3-м месте. Мы приехали с большими целями и многого добились.
В игре против Испании мы не смогли показать свою игру, а соперник сыграл против нас очень хорошо.
Не все так плохо. У нас есть талантливая команда и были все возможности для достижения результата. Для меня лично это было замечательное путешествие. Великолепные восемь недель.
С точки зрения результата, конечно, мы разочарованы. У нас была возможность подарить радость миллионам французских болельщиков», — сказал Дешам.