Лапорта: «Месси — футбол тарихидаги энг буюк футболчи, аммо ўзгаришлар вақти келди»
«Барселона» президенти Жоан Лапорта 2026 йилги жаҳон чемпионати финали олдидан Лионел Месси ва Ламин Ямал ҳақида ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Месси — футбол тарихидаги энг буюк футболчи. Лекин Ямални ҳам тўхтатиш жуда қийин. Мен бу финал Ламиннинг юлдузли вақти бўлишини, у ўз мақомини янада мустаҳкамлашини истайман.
Футбол доимо янгиланиб туради — ўзгаришлар вақти келди. Месси «Барселона»да буюк даврнинг бир қисми бўлган, у бизга шонли йилларни ҳадя этди. Энди эса Ламиннинг вақти келди.
Жаҳон чемпионати финалида «Ла Масия» тарбияланувчилари ўртасидаги қарама-қаршилик — фахрланиш учун яхшигина сабаб», — деди Лапорта.
Маълумот ўрнида, тунда Аргентина ва Испания миллий жамоалари жаҳон чемпионлиги учун ўзаро баҳс олиб боради. Финал учрашуви Тошкент вақти билан соат 00:00 да бошланади.

Лапорта: «Месси — величайший футболист в истории, но настало время перемен»
Президент «Барселоны» Жоан Лапорта поделился своими мыслями о Лионеле Месси и Ламине Ямале перед финалом чемпионата мира 2026 года.
«Месси — величайший футболист в истории. Но остановить Ямала тоже очень сложно. Я хочу, чтобы этот финал стал звездным часом для Ламина, чтобы он еще больше укрепил свой статус.
Футбол постоянно обновляется — настало время перемен. Месси был частью великой эпохи в «Барселоне», он подарил нам славные годы. Теперь же настало время Ламина.
Противостояние воспитанников «Ла Масии» в финале чемпионата мира — это отличный повод для гордости», — сказал Лапорта.
Напомним, сегодня ночью национальные сборные Аргентины и Испании сразятся за звание чемпионов мира. Финальный матч начнется в 00:00 по времени Ташкента.