Месси ЖЧ «Олтин тўп»ини қўлга киритади – манба
FIFA техник қўмитаси жаҳон чемпионати финалидан кейин топшириладиган индивидуал мукофотлар масаласини муҳокама қилди.
The Touchline нашри хабар беришича, турнирнинг «Олтин тўп» совринини Лионел Мессига бериш бўйича қарор қабул қилинган. Аргентина финалда қандай натижа қайд этишидан қатъий назар, форвард совринга эга бўлади.
Лео ушбу мундиалда сермаҳсуллиги билан ажралиб турибди. У ортда қолган баҳслар давомида 8 та гол урди ва 4 та ассистни қайд этди. Франция миллий жамоаси форварди Килиан Мбаппе эса 10 та гол билан тўпурарлар рўйхатини бошқармоқда. Шунингдек, «Реал» футболчиси ҳисобида 4 та ассист ҳам мавжуд.
Маълумот учун, жаҳон чемпионати финал беллашуви Тошкент вақти билан соат 23:55 да бўлиб ўтади. Унда Испания ва Аргентина миллий жамоалари ўзаро куч синашади.

Месси завоёвывает «Золотой мяч» ЧМ – источник
Технический комитет FIFA обсудил вопрос о вручении индивидуальных наград, которые будут вручены после финала чемпионата мира.
Как сообщает издание The Touchline, принято решение вручить «Золотой мяч» турнира Лионелю Месси. Независимо от результата финала Аргентины, форвард удостоится награды.
Лео выделяется своей результативностью на этом мундиале. Он забил 8 голов и сделал 4 ассиста в прошедших матчах. Форвард сборной Франции Килиан Мбаппе лидирует в списке бомбардиров с 10 голами. Также на счету игрока «Реала» 4 ассиста.
Для справки, финал чемпионата мира состоится в 23:55 по ташкентскому времени. В нём встретятся сборные Испании и Аргентины.