Аргентина бош мураббийи Испанияга қарши баҳсдан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Аргентина миллий жамоаси бош мураббийи Лионел Скалони 2026 йилги жаҳон чемпионати финалида Испанияга қарши ўйин (0:1)дан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Ҳозир мен қайғудаман, аммо энг аввало, йигитларга чексиз миннатдорчилик билдирмоқчиман. Чунки бу босқичгача етиб келиш жуда катта меҳнат талаб қилди.
Биз ғалаба қозонганимизда қандай муносиб бўлсак, мағлубиятни ҳам шундай муносиб қабул қилишимиз керак. Биз нимага эришганимизни эсдан чиқармаймиз.
Майдонда бор кучимизни бердик. Биз кутмаган ҳолда муҳим позицияларда жароҳатларга дуч келдик. Футболчилар жуда қаттиқ чарчашди, улар майдонда сўнгги кучларини ҳам ишга солишди», — деди Скалони ўйиндан кейин.

Скалони: «Мы отдали все силы на поле»
Главный тренер сборной Аргентины Лионель Скалони рассказал о своих впечатлениях после игры против Испании в финале чемпионата мира 2026 года (0:1).
«Сейчас я опечален, но прежде всего хочу выразить бесконечную благодарность ребятам. Потому что добиться этого этапа потребовало огромных усилий.
Как мы достойно принимаем победу, так же должны с достоинством принять и поражение. Мы не забудем, чего добились.
Мы отдали все силы на поле. Неожиданно столкнулись с травмами на важных позициях. Игроки были очень уставшими, они отдали все свои силы на поле», — сказал Скалони после игры.