«ПСЖ» бунинг сабабини маълум қилди.
«ПСЖ» ҳужумчиси Усмон Дембеле Франция Лига 1 чемпионатининг 2-туридан ўрин олган «Лилл»га қарши ўйинда иштирок этмайди.
Беллашув 28 август куни «Декатлон Арена — Пер-Моруа» стадионида бўлиб ўтади.
Франция клуби маълум қилишича, бош мураббий Луис Энрике ва спорт директори Луиш Кампуш билан келишилган ҳолда 29 ёшли футболчи бир неча кун дам олади. У 31 август, душанба куни жамоа билан умумий машғулотларга қайтиб, тайёргарликни давом эттиради.
Франция чемпионатининг 1-турида «ПСЖ» «Ренн» билан 2:2 ҳисобида дуранг ўйнади. Дембеле баҳсни асосий таркибда бошлади, натижали ҳаракат амалга ошира олмади ва 46-дақиқада алмаштирилди.

«ПСЖ» объяснил причину.
Нападающий «ПСЖ» Усман Дембеле не примет участия в матче 2-го тура чемпионата Франции Лиги 1 против «Лилля».
Встреча состоится 28 августа на стадионе «Декатлон Арена — Пер-Моруа».
Как сообщил французский клуб, по согласованию с главным тренером Луисом Энрике и спортивным директором Луишем Кампушем, 29-летний футболист получит несколько дней отдыха. Он вернется к командным тренировкам в понедельник, 31 августа, и продолжит подготовку.
В 1-м туре чемпионата Франции «ПСЖ» сыграл вничью с «Ренном» со счетом 2:2. Дембеле начал матч в основном составе, но не смог отличиться результативными действиями и был заменен на 46-й минуте.