«Ҳар қандай орзу амалга ошиши мумкинлиги исботладингиз» — Инфантино Ўзбекистон МЖнинг мундиалдаги дебюти ҳақида
2 июл, 12:00
FIFA президенти ўзининг расмий саҳифасида «оқ бўрилар»га омад тилади.
FIFA президенти Жанни Инфантино ўзининг расмий саҳифасида Ўзбекистон миллий жамоасига Жаҳон чемпионатидаги илк иштироки учун миннатдорчилик билдириб, келгуси мусобақаларда омад тилади.
«Сиз бутун дунёга ва ўз юртингиздаги инсонларга ҳар қандай катта орзу амалга ошиши мумкинлигини исботладингиз.
FIFA Жаҳон чемпионатидаги илк голингизни стадионда ўз кўзим билан кўрганим учун ўша лаҳзада сиз ва мухлислар қандай ҳаяжонни бошдан кечирганингизни жуда яхши биламан.

«Вы доказали, что любая мечта может стать реальностью» — Инфантино о дебюте сборной Узбекистана на чемпионате мира
2 июля, 12:00
Президент FIFA пожелал удачи «белым волкам» на своей официальной странице.
Президент FIFA Джанни Инфантино на своей официальной странице поблагодарил сборную Узбекистана за её первый выход на чемпионат мира и пожелал удачи в будущих турнирах.
«Вы доказали всему миру и людям в вашей стране, что любая большая мечта может стать реальностью.
Я лично видел ваш первый гол на чемпионате мира FIFA на стадионе и прекрасно понимаю, какое волнение вы и ваши болельщики испытывали в тот момент.
Я уверен, что этот исторический опыт даст огромный импульс для дальнейшего развития футбола в Узбекистане. Желаю вам удачи в будущем!»