Италия клублари «Челси» ҳимоячисини ёзги трансфер ойнасида ўз сафига қўшиб олишни истамоқда.
La Gazzetta dello Sport хабарига кўра, сўнгги кунларда «Интер» 26 ёшли футболчига бўлган қизиқишини янада кучайтирган. Милан клуби ҳимоячини трансфер қилишга жиддий киришган бўлса, «Комо» ҳам ушбу курашга қўшилган.
Айни пайтда Чалоба Англия миллий жамоаси сафида ЖЧ-2026да иштирок этмоқда. Бироқ ҳимоячи ушбу мундиалда ҳозирча бирорта ҳам учрашувда майдонга тушгани йўқ.
Эслатиб ўтамиз, Трево Чалоба ўтган мавсум «Челси» сафида барча мусобақаларда 47 та учрашувда майдонга тушиб, 3 та гол урди.
Маълумот учун, Тransfermarkt портали 26 ёшли ҳимоячининг трансфер қийматини 40 миллион еврога баҳоламоқда.

Защитник «Челси» Трево Чалоба может продолжить свою карьеру в итальянской Серии А.
Как сообщает La Gazzetta dello Sport, в последние дни «Интер» усилил интерес к 26-летнему футболисту. Миланский клуб серьёзно приступил к трансферу защитника, в то время как «Комо» также присоединился к этой борьбе.
В настоящее время Чалоба находится в составе сборной Англии на Чемпионате мира 2026 года. Однако защитник ещё не участвовал ни в одном матче этого мундиаля.
Напомним, в прошлом сезоне Трево Чалоба принял участие в 47 матчах за «Челси» во всех турнирах и забил 3 гола.
По данным портала Transfermarkt, трансферная стоимость 26-летнего защитника оценивается в 40 миллионов евро.