Хулиан Алварес «Атлетико» раҳбариятининг «Барселона»га эҳтимолий трансфер масаласидаги хатти-ҳаракатларидан норози.
Mundo Deportivo хабар беришича, аргентиналик ҳужумчи 10 август куни клуб қароргоҳига қайтган ва вазиятни Диего Симеоне билан муҳокама қилмоқчи бўлган. Аммо бунинг имкони бўлмаган — жамоа бош мураббийи икки кунга Ибица оролига учиб кетган.
Футболчининг фикрича, Симеонеда муаммони ҳал қилиш ва у билан суҳбатлашиш учун «жасорат етишмаган». Алварес у қайтиб келган кунда мураббийнинг Ибицага учиб кетишини кутмаган.
Хулиан, шунингдек, «Атлетико» бош директори Мигел Анхел Хилдан ҳам норози. У ҳам иш жойида бўлмаган.
26 ёшли ҳужумчи машғулот базасида бўлган барча ходимларга ундан умид қилмасликларини айтган. У «Барселона»га ўтишни истамоқда ва ўз позициясида қатъий туришини маълум қилган.

Хулиан Альварес недоволен действиями руководства «Атлетико» по поводу возможного трансфера в «Барселону».
Как сообщает Mundo Deportivo, аргентинский нападающий вернулся на базу клуба 10 августа и хотел обсудить ситуацию с Диего Симеоне. Однако это не удалось — главный тренер команды улетел на два дня на остров Ибица.
По мнению футболиста, Симеоне не хватило «смелости» для решения проблемы и разговора с ним. Альварес не ожидал, что в день его возвращения тренер улетит на Ибицу.
Хулиан также недоволен генеральным директором «Атлетико» Мигелем Анхелем Хилем. Он тоже отсутствовал на работе.
26-летний нападающий сообщил всем сотрудникам тренировочной базы, что на него не стоит рассчитывать. Он хочет перейти в «Барселону» и настроен решительно.