Бразилия вингери Норвегияга қарши ўйиндан сўнг амалга оширилмаган пеналти ҳақида фикр билдирди.
Бразилия миллий жамоаси вингери Винисиус Жуниор 2026 йилги жаҳон чемпионати 1/8 финал босқичи доирасидаги Норвегияга қарши учрашув (1:2)дан сўнг амалга оширилмаган пеналти ҳақида фикр билдирди.
«Пеналти тепувчи ўйиндан олдин белгиланади. Мураббий Брунони танлади, чунки у сўнгги кунлардаги машғулотларда жуда яхши кўринди.
Афсуски, у гол ура олмади. Лекин бу ҳолат Гимараэшнинг миллий жамоадаги фаолиятига салбий таъсир қилмаслигига умид қиламан.
Менга келсак, ҳеч қачон масъулиятдан қочмайман ва доимо жамоа манфаати учун ҳаракат қиламан. Бугун майдонда бўлганлар орасида Бруно энг яхши пеналти тепувчи эди», — деди Винисиус Brasil Football нашрига берган интервюсида.

Вингер сборной Бразилии Винисиус Жуниор прокомментировал неисполненный пенальти после матча 1/8 финала чемпионата мира 2026 года против Норвегии (1:2).
«Пенальтист определяется до начала игры. Тренер выбрал Бруно, так как он выглядел очень хорошо на последних тренировках.
К сожалению, он не смог забить. Но я надеюсь, что это не окажет негативного влияния на карьеру Гимарайнша в сборной.
Что касается меня, я никогда не избегаю ответственности и всегда стараюсь действовать в интересах команды. Из тех, кто был на поле сегодня, Бруно был лучшим исполнителем пенальти», — сказал Винисиус в интервью изданию Brasil Football.