«Реал» ҳужумчиси Винисиус Жуниор мавсумолди йиғини ва Жозе Моуринио билан ишлаш жараёни ҳақида фикр билдирди.
Бразилиялик футболчининг айтишича, янги мураббий ундан ўз услубини ўзгартирмасликни сўраган.
«Ҳаммаси жуда яхши ўтди. Янги мураббий ва янги футболчилар билан танишдим, астойдил машғулот қилдим. Жозе Моуринио мендан доим қандай бўлган бўлсам, шундай қолишимни — бахтли, хушчақчақ бўлишимни ва ўз футболимни ўйнашимни истайди.
Жисмоний жиҳатдан яхши тайёргарлик кўришимиз керак. Шунда мавсум давомида жароҳатлар камроқ бўлади ва ҳар бир футболчига таянишимиз мумкин. Кеча иккита, бугун эса битта машғулот ўтказдик. Бугун спорт залида ишладик ва оёқларга юкламани ошириш учун қисқа машқлар бажардик. Машғулот жуда яхши ўтди, жуда чарчадик, энди эса эртанги кун учун дам олиш вақти келди», — деди Винисиус «Реал» расмий сайтига.
Маълумот учун, аввалроқ ОАВ «Реал» Винисиус бўйича 150 миллион евродан юқори таклифларни кўриб чиқишга тайёрлиги ҳақида хабар берган эди. Футболчига Лондоннинг «Арсенал» клуби жиддий қизиқиш билдирмоқда.

Винисиус: «Моуринью попросил меня оставаться самим собой»
Нападающий «Реала» Винисиус Жуниор высказался о предсезонных сборах и процессе работы с Жозе Моуринью.
По словам бразильского футболиста, новый тренер попросил его не менять свой стиль.
«Все прошло очень хорошо. Я познакомился с новым тренером и новыми игроками, усердно тренировался. Жозе Моуринью хочет, чтобы я оставался таким, какой есть, — счастливым, жизнерадостным и играл в свой футбол.
Нам нужно хорошо подготовиться физически. Тогда в течение сезона будет меньше травм, и мы сможем положиться на каждого игрока. Вчера у нас было две тренировки, а сегодня одна. Сегодня мы работали в спортзале и выполняли короткие упражнения для увеличения нагрузки на ноги. Тренировка прошла отлично, мы очень устали, и теперь пришло время отдохнуть перед завтрашним днем», — сказал Винисиус официальному сайту «Реала».
Для справки, ранее СМИ сообщали, что «Реал» готов рассмотреть предложения по Винисиусу на сумму более 150 миллионов евро. Лондонский «Арсенал» проявляет серьезный интерес к футболисту.