Флик Ферран билан юзма-юз суҳбат ўтказади
«Барселона» ҳужумчиси Ферран Торреснинг келажаги Испания футболидаги энг долзарб мавзулардан бири бўлиб қолмоқда.
El Larguero хабарига кўра, бош мураббий Ҳанс-Дитер Флик футболчи жамоа машғулотларига қайтиши биланоқ у билан шахсий суҳбат ўтказишни режалаштирган.
Манбага кўра, Ферраннинг амалдаги шартномаси келаси йилнинг ёзида якунланади. Агар томонлар янги битим бўйича келиша олмаса, «Барселона» футболчини сотиш вариантини кўриб чиқиши мумкин.
Клуб раҳбарияти ҳам вазиятга имкон қадар тезроқ аниқлик киритишни истамоқда. Каталонияликлар Ферран клубни тарк этиш истагини билдирган тақдирдагина трансфер таклифларини кўриб чиқади.
Маълумот учун, сўнгги ҳафталарда Ферран Торресга «ПСЖ» қизиқиш билдираётгани ҳақида хабарлар тарқалган. Бироқ ҳозирча томонлар ўртасида расмий музокаралар олиб борилмаяпти.

Будущее нападающего «Барселоны» Феррана Торреса остается одной из самых актуальных тем в испанском футболе.
По сообщению El Larguero, главный тренер Ханс-Дитер Флик планирует провести личную беседу с игроком, как только тот вернется к тренировкам с командой.
По данным источника, действующий контракт Феррана истекает следующим летом. Если стороны не смогут договориться о новом соглашении, «Барселона» может рассмотреть вариант с продажей футболиста.
Руководство клуба также хочет как можно скорее прояснить ситуацию. Каталонцы будут рассматривать трансферные предложения только в случае, если Ферран изъявит желание покинуть клуб.
Для справки, в последние недели появились сообщения о том, что интерес к Феррану Торресу проявляет «ПСЖ». Однако официальные переговоры между сторонами пока не ведутся.