«Реал» бош мураббийи Жозе Моуринио Жаҳон чемпионати якунланганидан сўнг Винисиус Жуниор билан шахсан боғланиб, унинг жамоадаги ўрни ҳақида гаплашган.
El Larguero хабарига кўра, португалиялик мутахассис бразилиялик ҳужумчига янги лойиҳада муҳим рол берилишини айтган.
Манбага кўра, Моуринио ва Винисиус ўртасидаги муносабатлар жуда яхши бўлиб, мураббий футболчини жамоанинг асосий етакчиларидан бири сифатида кўрмоқда.
Аввалроқ ОАВ Моуринио Винисиуснинг «Арсенал»га трансферига қарши эмаслиги ҳақида хабар берган эди. Бироқ янги маълумотлар бу тахминларга зид бўлиб, португалиялик мутахассис футболчини ўз режаларининг муҳим қисми сифатида кўраётганини кўрсатмоқда.
Маълумот учун, 26 ёшли Винисиус ҳали ҳам «Реал» билан янги шартнома борасида келишувга эришмаган. Унинг амалдаги битими 2027 йилнинг ёзига қадар амал қилади.

Главный тренер «Реала» Жозе Моуринью лично связался с Винисиусом Жуниором после окончания Чемпионата мира, чтобы обсудить его роль в команде.
По данным El Larguero, португальский специалист заявил бразильскому нападающему, что в новом проекте ему будет отведена значительная роль.
Согласно источнику, отношения между Моуринью и Винисиусом очень хорошие, и тренер видит в игроке одного из основных лидеров команды.
Ранее СМИ сообщали, что Моуринью не против перехода Винисиуса в «Арсенал». Однако новая информация противоречит этим предположениям, и португальский специалист рассматривает футболиста как важную часть своих планов.
Для справки, 26-летний Винисиус пока не достиг соглашения с «Реалом» по новому контракту. Его действующее соглашение истекает летом 2027 года.