«Ливерпул»нинг собиқ ҳимоячиси Жейми Каррагер «Манчестер Сити» яримҳимоячиси Родрининг эҳтимолий трансфери ҳақида ўз фикрини билдирди.
Аввалроқ ОАВ «Реал» Родрига қизиқаётгани, «Манчестер Сити» эса футболчи учун 75 миллион евро талаб қилаётгани ҳақида хабар берган эди.
Каррагернинг фикрича, «шаҳарликлар» учун бундай трансфернинг ҳеч қандай мантиғи йўқ.
«Агар сиз «шаҳарликлар»дан бўлсангиз, Родрини сотишнинг нима кераги бор? Нима учун? Яна бир йил ўйнасин, керак бўлса кейин текинга кетсин. У ўз позициясидаги дунёнинг энг яхши футболчиси. «Манчестер Сити» учун 40 миллион фунт нима дегани?» — деди Каррагер.
Маълумот учун, 30 ёшли Родри 2026 йилги Жаҳон чемпионатида Испания миллий жамоаси билан чемпионликни қўлга киритди ва турнирнинг энг яхши футболчиси деб топилди.

Бывший защитник «Ливерпуля» Джейми Каррагер высказался о возможном трансфере полузащитника «Манчестер Сити» Родри.
Ранее СМИ сообщили, что «Реал» интересуется Родри, а «Манчестер Сити» требует за игрока 75 миллионов евро.
По мнению Каррагера, для «горожан» такой трансфер не имеет смысла.
«Если вы из «горожан», зачем продавать Родри? Почему? Пусть играет ещё год, а потом уйдёт бесплатно, если потребуется. Он лучший в мире на своей позиции. Что такое 40 миллионов фунтов для «Манчестер Сити»?» — сказал Каррагер.
Для справки, 30-летний Родри стал чемпионом мира с национальной сборной Испании на чемпионате мира 2026 года и был признан лучшим игроком турнира.