Модрич Аморим ҳақида: «Ичимда яхши ҳис бор»
«Милан» яримҳимоячиси Лука Модрич жамоанинг янги бош мураббийи Рубен Аморим ҳақида илиқ фикрлар билдирди.
Португалиялик мутахассис жорий йилнинг июн ойида Массимилиано Аллегрининг ўрнига тайинланганди.
Модричнинг айтишича, у ёз давомида Аморим билан бир неча бор суҳбатлашган ва мураббий ҳақида ижобий таассурот олган.
«Ёз давомида мураббий билан бир неча марта гаплашдим ва ичимда жуда яхши ҳис пайдо бўлди. Ишонаманки, биз жуда яхши ҳамкорлик қиламиз», — деди Модрич Sky Sport нашрига берган интервюсида.
Эслатиб ўтамиз, Рубен Аморим аввал «Манчестер Юнайтед»ни бошқарган ва жорий йилнинг январ ойида клубни тарк этган эди.
Маълумот учун, Лука Модрич яқинда «Милан» билан шартномасини узайтирди. «Россонери» ўтган мавсум А Серияни 5-ўринда якунлаган.

Модрич об Амориме: «У меня хорошее предчувствие»
Полузащитник «Милана» Лука Модрич поделился теплыми мыслями о новом главном тренере команды Рубене Амориме.
Португальский специалист был назначен в июне этого года на место Массимилиано Аллегри.
По словам Модрича, он несколько раз общался с Аморимом в течение лета и получил положительное впечатление о тренере.
«В течение лета я несколько раз говорил с тренером, и у меня появилось очень хорошее предчувствие. Уверен, что мы будем очень хорошо сотрудничать», — сказал Модрич в интервью Sky Sport.
Напомним, что Рубен Аморим ранее руководил «Манчестер Юнайтед» и покинул клуб в январе этого года.
Для справки, Лука Модрич недавно продлил свой контракт с «Миланом». «Россонери» завершили прошлый сезон на 5-м месте в Серии А.