Лондон клуби ёзнинг энг йирик трансферларидан бирини амалга оширмоқда.
Машҳур инсайдер Фабрицио Романо хабарига кўра, Бруно Гимараешнинг «Арсенал»га трансфери тўлиқ якунланди.
Томонлар «Нюкасл» билан узоқ давом этган музокаралардан сўнг келишувга эришди. Футболчининг шахсий шартлари эса июль ойидаёқ келишиб олинган эди.
Трансфер суммаси 75 миллион фунт стерлинг (тахминан 87 миллион евро)ни ташкил этади.
Бразилиялик яримҳимоячи бугуннинг ўзида тиббий кўрикдан ўтади ва «Арсенал» билан 5 йиллик шартнома имзолайди.
Шунингдек, битимга кўра, Бруно Гимараешнинг собиқ клуби «Лион» трансфер суммасининг 20 фоизини қўлга киритади.
Маълумот учун, ушбу трансфердан сўнг «Арсенал» яримҳимоясида Деклан Райс, Мартин Эдегор, Бруно Гимараеш, Мартин Субименди, Эберечи Эзе, Микел Мерино ва Майлс Люис-Скелли каби кучли ижрочилар жам бўлди. Бу эса Микел Артета қўл остидаги рақобатни янада кучайтиради.

Бруно Гимараис — игрок «Арсенала» (Романо)
По сообщению известного инсайдера Фабрицио Романо, трансфер Бруно Гимараиса в «Арсенал» полностью завершен.
Стороны достигли соглашения после длительных переговоров с «Ньюкаслом». Личные условия футболиста были согласованы еще в июле.
Сумма трансфера составляет 75 миллионов фунтов стерлингов (примерно 87 миллионов евро).
Бразильский полузащитник пройдет медицинское обследование уже сегодня и подпишет 5-летний контракт с «Арсеналом».
Также, согласно договору, бывший клуб Бруно Гимараиса, «Лион», получит 20% от суммы трансфера.
Для справки, после этого трансфера в полузащите «Арсенала» собраны такие сильные исполнители, как Деклан Райс, Мартин Эдегор, Бруно Гимараис, Мартин Субименди, Эберечи Эзе, Микель Мерино и Майлс Льюис-Скелли. Это еще больше усилит конкуренцию под руководством Микеля Артеты.