Ўзбекистон миллий жамоаси бош мураббийи ўз маоши ва мураббийлар штаби ҳақида очиқ гапирди.
Ўзбекистон миллий жамоаси бош мураббийи Фабио Каннаваро матбуот анжуманида ўзининг маоши ҳақидаги тарқалган хабарларга муносабат билдирди.
Италиялик мутахассиснинг айтишича, оммавий ахборот воситаларида тилга олинаётган рақамлар ҳақиқатга мос эмас.
«Менинг маошим 4 миллион евро эмас. Ҳатто мураббийлар штабидаги айрим мутахассисларнинг маошини ўз чўнтагимдан тўлайман. Ёрдамчи мураббийим Роландо Бянки эса умуман текинга ишлаш учун келган», — деди Каннаваро.
Маълумот учун, Ўзбекистон миллий жамоаси 2026 йилги Жаҳон чемпионатида K гуруҳидан жой олган эди. Миллий жамоа Португалия, Конго ДР ва Колумбияга қарши баҳсларда мағлубиятга учраб, гуруҳ босқичидаёқ мусобақани тарк этган.

Главный тренер сборной Узбекистана Фабио Каннаваро на пресс-конференции прокомментировал распространяемые слухи о своей зарплате.
По словам итальянского специалиста, цифры, упоминаемые в средствах массовой информации, не соответствуют действительности.
«Моя зарплата не 4 миллиона евро. Я даже плачу зарплату некоторых специалистов в тренерском штабе из собственного кармана. Мой помощник Роландо Бьянки приехал работать вообще бесплатно», — заявил Каннаваро.
Для справки, сборная Узбекистана заняла место в группе K на чемпионате мира 2026 года. Национальная команда потерпела поражения в матчах против Португалии, Демократической Республики Конго и Колумбии, покинув турнир уже на групповом этапе.