Каннаваро: «Ҳеч қаерга қочиб кетганим йўқ, журналистлар орасида жуда кўп нотўғри маълумотлар тарқатиляпти»
5 август, 05:55
Ўзбекистон миллий жамоаси бош мураббийи журналистларга мурожаат қилди.
Ўзбекистон миллий жамоаси бош мураббийи Фабио Каннаваро журналистларга мурожаат қилди.
«Менимча, ҳурмат — энг асосий нарса. Мен сизларни журналист сифатида ҳурмат қиламан ва сизлардан ҳам худди шундай ҳурматни кутиб қоламан.
Чунки мен бу ерда тиним билмасдан ишлаяпман, футболчиларга ёрдам беришни истаяпман. Шунга қарамасдан, журналистлар орасида жуда кўп нотўғри маълумотлар тарқатиляпти.
Энг кўп гапираётган журналистлар матбуот анжуманига келишга ўзида куч топа олмаган. Сабаби, камера олдида ўтириб олиб, гапириш жуда ҳам осон. Лекин бу ерда ўша саволларни ўзимга бериш — ҳаммага ҳам эмас.
Мен ҳеч қаерга қочиб кетганим йўқ. Жаҳон чемпионатида охиригача миллий жамоа билан бўлдим. 4 ой давомида жамоа билан бирга ишладик, йиғинлар ўтказдик.
Шу сабаб, ҳазил тариқасида айтадиган бўлсам, турмуш ўртоғим ҳам бундан шикоят қилди (кулади). Шунинг учун ҳам ҳеч бўлмаганда 1 ой уйда бўлишим ҳам керак эди.
Матбуот анжумани чўзилиб кетгани учун узр сўрайман. Ўйлайманки, ҳамма саволларга жавоб бердим. Яна савол ёки таклифларингиз бўлса, ЎФАга мурожаат қилишингиз мумкин.
Сўзим сўнгида ўзаро ҳурматда бўлишни яна бир бор сўраб қолган бўлардим. Ҳаммага раҳмат!», — деди Ўзбекистон миллий жамоаси бош мураббийи.

Главный тренер сборной Узбекистана обратился к журналистам.
«Я считаю, что уважение — это самое главное. Я уважаю вас как журналистов и ожидаю такого же уважения от вас.
Потому что я здесь без устали работаю, хочу помочь игрокам. Несмотря на это, среди журналистов распространяется много неверной информации.
Те журналисты, которые больше всего говорят, не нашли в себе сил прийти на пресс-конференцию. Потому что сидеть перед камерой и говорить очень легко. Но задать эти вопросы мне лично — не каждому под силу.
Я никуда не сбежал. До конца чемпионата мира был с национальной командой. В течение 4 месяцев работали с командой, проводили сборы.
Поэтому, в шутку говоря, моя жена тоже жаловалась на это (смеется). Поэтому мне нужно было быть дома хотя бы 1 месяц.
Извиняюсь за задержку пресс-конференции. Думаю, ответил на все вопросы. Если у вас есть еще вопросы или предложения, можете обратиться в ОФА.
В заключение еще раз хочу попросить о взаимном уважении. Всем спасибо!», — заявил главный тренер сборной Узбекистана.