«Байер» Мигел Гутиеррес трансферини эълон қилди
«Байер» «Наполи» ҳимоячиси Мигел Гутиеррес трансферини эълон қилди. Бу ҳақда клуб расмий сайти хабар берди.
25 ёшли испаниялик футболчи Леверкузен клуби билан 2031 йил 30 июнга қадар амал қиладиган шартнома имзолади.
«Сўнгги йилларда бу клуб менда катта таассурот қолдирди. «Байер» Италияда ҳам, туғилиб ўсган Испаниямда ҳам катта обрўга эга.
Бундеслига ҳақида кўп эшитганман, ўйинларни томоша қилганман ва Германия стадионларидаги муҳитни ҳис қилишни интиқлик билан кутяпман», — деди Гутиеррес.
Маълумот ўрнида, «Реал» тарбияланувчиси бўлган футболчи 2025 йил ёзда «Жирона»дан «Наполи»га кўчиб ўтганди. Ўтган мавсумда у неаполликлар сафида барча мусобақаларда 36 та учрашув ўтказиб, 1 гол урди ва 1 ассист амалга оширди.

25-летний испанский футболист подписал 5-летний контракт с клубом Леверкузена.
«Байер» объявил о трансфере защитника «Наполи» Мигеля Гутьерреса. Об этом сообщается на официальном сайте клуба.
25-летний испанский футболист подписал контракт с клубом Леверкузена до 30 июня 2031 года.
«В последние годы этот клуб произвел на меня большое впечатление. «Байер» обладает высокой репутацией как в Италии, так и в моей родной Испании.
Я много слышал о Бундеслиге, смотрел игры и с нетерпением жду возможности почувствовать атмосферу на стадионах Германии», — сказал Гутьеррес.
Для справки, воспитанник «Реала» футболист перешел из «Жироны» в «Наполи» летом 2025 года. В прошлом сезоне он провел 36 матчей за неаполитанцев во всех турнирах, забил 1 гол и сделал 1 ассист.