Машҳур инсайдер Фабрицио Романо хабарига кўра, «Селта Виго» ва «Манчестер Юнайтед» Алтай Байиндир трансфери бўйича келишувга эришди.
Битимга кўра, 28 ёшли дарвозабон «Селта»га ижара асосида йўл олади. Шартномада 4 миллион еврога сотиб олиш ҳуқуқи ҳам мавжуд бўлиб, якуний сумма футболчининг ўйинлар сонига қараб ўзгариши мумкин.
Манбага кўра, «Манчестер Юнайтед» Байиндирга тиббий кўрикдан ўтиш ва янги клуби билан шартнома имзолаш учун рухсат берган.
Маълумот учун, Алтай Байиндир 2023 йилдан буён «Манчестер Юнайтед» сафида ҳаракат қилиб келаётганди.

По сообщению известного инсайдера Фабрицио Романо, «Сельта Виго» и «Манчестер Юнайтед» достигли соглашения по трансферу Алтая Байындыра.
Согласно сделке, 28-летний вратарь отправляется в «Сельту» на правах аренды. В контракте предусмотрено право выкупа за 4 миллиона евро, причем окончательная сумма может измениться в зависимости от количества сыгранных матчей футболистом.
По информации источника, «Манчестер Юнайтед» предоставил Байындыру разрешение на медицинский осмотр и подписание контракта с новым клубом.
Для справки, Алтай Байындир с 2023 года выступал за «Манчестер Юнайтед». Теперь он продолжит карьеру в испанском клубе «Сельта Виго» с целью получения регулярной игровой практики.