Ўзбекистон миллий жамоаси бош мураббийи Фабио Каннаваро таркибда ёшартириш ишлари бошланиши ҳақида гапириб ўтди.
«Бундан кейин футболчиларни олдинги хизматлари учун таркибга киритмайман. Бу мен учун ўзига хос дарс бўлди.
Масалан, мен жаҳон чемпионати саралаш босқичидаги хизматлари учун кўплаб футболчиларни олиб кетишга қарор қилгандим. Энди миллий жамоани ёшартиришни бошлаймиз.
Олдинлари миллий жамоада 22-23 нафар футболчи танлаб олинарди ва ўша таркиб билан йиғин ўтказиларди. Бошқа футболчиларда эса миллий жамоада тўп тепиш учун деярли имкон бўлмаган.
Шунга қарамай, менинг қарашларим бошқача. Мен барчага имконият бераман, ҳатто у 17 ёшда бўлса ҳам», — деди Ўзбекистон миллий жамоаси бош мураббийи.

Главный тренер национальной команды Узбекистана Фабио Каннаваро рассказал о начале омоложения состава.
«Теперь я не буду включать в состав футболистов за их прежние заслуги. Это стало для меня особым уроком.
Например, я решил взять множество футболистов за их заслуги в отборочном этапе чемпионата мира. Теперь мы начинаем омоложение национальной команды.
Раньше в национальную команду отбирали 22-23 футболиста, и с этим составом проводили сборы. У других футболистов практически не было шанса заиграть в национальной команде.
Тем не менее, мои взгляды отличаются. Я дам шанс всем, даже если ему всего 17 лет», — сказал главный тренер национальной команды Узбекистана.