«Аякс»га ижара асосида кўчиб ўтган Марк-Андре тер Стеген трансферида «Барселона» яримҳимоячиси Френки де Йонг муҳим рол ўйнаганини маълум қилди.
Германиялик дарвозабон «Аякс» матбуот хизматига берган интервюсида де Йонг билан ушбу трансфер олдидан бир неча бор суҳбатлашганини айтди.
«Мен Френки билан жуда кўп гаплашдим. Сўнгги кунларда кўплаб мавзуларни муҳокама қилдик. Мен учун бу ерда ишончли қўлларда бўлишимни билиш жуда муҳим эди.
Френки бу ҳақда аввал ҳам айтганди ва бу менга хотиржамлик берди. У жуда ҳалол инсон, доим ўйлаганини айтади. Унинг сўзлари мени тинчлантирди», — деди Тер Стеген.
Маълумот учун, 34 ёшли дарвозабон 2026/27 йилги мавсумни ижара асосида «Аякс» сафида ўтказади. Унинг трансфери «Барселона» ва Амстердам клуби ўртасидаги ижара келишуви асосида амалга оширилди.

Марк-Андре тер Стеген, который перешел в «Аякс» на правах аренды, сообщил, что полузащитник «Барселоны» Френки де Йонг сыграл важную роль в его трансфере.
Немецкий вратарь в интервью пресс-службе «Аякса» рассказал, что несколько раз разговаривал с де Йонгом перед этим переходом.
«Я много общался с Френки. В последние дни мы обсудили множество тем. Для меня было очень важно знать, что я окажусь в надежных руках здесь.
Френки говорил об этом и раньше, и это придало мне уверенности. Он очень честный человек, всегда говорит то, что думает. Его слова меня успокоили», — сказал Тер Стеген.
Для справки: 34-летний вратарь проведет сезон 2026/27 в аренде в «Аяксе». Его трансфер был осуществлён на основе арендного соглашения между «Барселоной» и амстердамским клубом.