«Аякс» директори Йорди Кройф дарвозабон Марк-Андре тер Стегеннинг трансфери бўйича изоҳ берди. Сешанба куни Амстердам клуби немис футболчисини «Барселона»дан ижарага олгани эълон қилинди.
«Марк ажойиб тажрибага эга ва унинг даражаси кенг тан олинган. У жамоани дарҳол кучайтиради. Биз Марк билан яхши танишмиз ва у билан яна ишлашни интиқлик билан кутаман. Биз унинг трансфери устида узоқ вақт ишладик, шунинг учун у шартнома имзолагани ва ишни бошлаши мумкинлигидан жуда хурсандмиз» - дея Кройфнинг сўзларидан иқтибос келтирди «Аякс» матбуот хизмати.
Маълумот учун, «Аякс»нинг навбатдаги ўйини 6 август куни Конференциялар лигаси саралаш босқичининг учинчи босқичида «Шелбурн»га қарши бўлиб ўтади.

Кройф прокомментировал переход тер Штегена
Директор «Аякса» Йорди Кройф дал комментарий о переходе вратаря Марка-Андре тер Штегена. Во вторник было объявлено о том, что клуб из Амстердама арендовал немецкого футболиста у «Барселоны».
«У Марка впечатляющий послужной список, а его качества широко признаны. Он сразу усилит команду. Мы с Марком хорошо знакомы, и я с нетерпением жду возможности снова поработать с ним. Мы довольно долго работали над его переходом, поэтому очень рады, что он подписал контракт и может приступить к работе», - слова Кройфа приведены на сайте «Аякса».
Ближайший матч «Аякс» проведёт 6 августа – против «Шелбурна» в третьем раунде квалификации Лиги конференций.