Америкалик яримҳимоячи Франция клуби билан узоқ муддатли шартнома имзолади.
«Страсбург» АҚШ миллий жамоаси ҳужумкор яримҳимоячиси Жованни Рейнани ўз сафига қўшиб олганини расман эълон қилди.
Клубнинг расмий хабарига кўра, 23 ёшли футболчи билан 2031 йилнинг ёзига қадар мўлжалланган шартнома имзоланган.
Рейна фаолияти давомида Дортмунднинг «Боруссия»си, Мёнхенгладбахнинг «Боруссия»си ҳамда Англиянинг «Ноттингҳэм Форест» клубларида тўп тепган.
Маълумот учун, Тransfermarkt маълумотига кўра, «Страсбург» футболчи трансфери учун Мёнхенгладбахнинг «Боруссия» клубига 3 миллион евро тўлаган. Ўтган мавсум «Страсбург» Франция чемпионатини 8-ўринда якунлаб, еврокубоклар йўлланмасини қўлга кирита олмаган.

Официально: Джованни Рейна стал игроком "Страсбурга"
"Страсбург" официально объявил о присоединении к своим рядам атакующего полузащитника из США Джованни Рейны.
По официальному сообщению клуба, 23-летний футболист подписал контракт, рассчитанный до лета 2031 года.
За свою карьеру Рейна играл в дортмундской "Боруссии", менхенгладбахской "Боруссии" и английском "Ноттингем Форест".
По информации Transfermarkt, "Страсбург" заплатил за трансфер игрока менхенгладбахской "Боруссии" 3 миллиона евро. В прошлом сезоне "Страсбург" завершил чемпионат Франции на 8-м месте, не сумев завоевать путевку в еврокубки.