«Манчестер Сити» яримҳимоячиси Фил Фоден жамоанинг янги бош мураббийи Энцо Мареска билан ишлаш, янги мавсум олдидаги мақсадлари ва клубнинг янги аъзоси Эллиот Андерсон ҳақида фикр билдирди.
Фоденнинг айтишича, Пеп Гвардиола қўл остида узоқ йиллар тўп сурганидан кейин янги мураббий билан ишлаш унга янгича ҳис-туйғуларни бермоқда. У Маресканинг ғоялари ва жамоанинг ўйин услубидан мамнун эканини таъкидлади.
«Ростини айтсам, ҳаммаси менга ёқяпти. Фаолиятим давомида фақат Пеп Гвардиола билан ишлаганман, шунинг учун янги мураббий келиши мен учун янги саҳифа очди. Мураббийлар штаби ва уларнинг ғоялари менга маъқул. Янги мавсумни интиқлик билан кутяпман ва жамоа учун муваффақиятли йил бўлишига ишонаман», — деди Фоден.
Англиялик футболчи клубнинг янги футболчиси Эллиот Андерсон ҳақида ҳам илиқ фикр билдирди. Унинг сўзларига кўра, Андерсон ҳужумларни ташкил этишда ва тўпни ҳимоя чизиғи ортига аниқ етказиб беришда кучли томонларга эга бўлиб, бу жиҳатлар Фоденнинг ўйин услубига мос келади.
«Уни жамоамизда кўришдан жуда хурсандман. Илгари унинг ўйинларини кузатганман ва бир неча бор қарши майдонга ҳам тушганман. У “ўнинчи рақам” позициясидаги футболчиларни яхши топади ва ҳимоя чизиғи орасига аниқ паслар узатади. Бу менинг ўйинимга жуда мос. У билан бирга майдонга тушишни сабрсизлик билан кутяпман», — дея қўшимча қилди ярим ҳимоячи.
Фоден янги мавсум учун шахсий статистика бўйича аниқ мақсад қўймаганини ҳам айтди. У таътил давомида оиласи билан вақт ўтказиб, яхши дам олганини таъкидлаб, асосий мақсади жамоага имкон қадар кўпроқ фойда келтириш, етакчилардан бирига айланиш ва мавсум якунида совринлар ютиш эканини билдирди.

Полузащитник «Манчестер Сити» Фил Фоден высказался о работе с новым главным тренером команды Энцо Мареской, целях на новый сезон и новом члене клуба Эллиоте Андерсоне в интервью.
По словам Фодена, после многолетнего сотрудничества с Пепом Гвардиолой работа с новым тренером приносит ему свежие ощущения. Он подчеркнул, что доволен идеями Марески и стилем игры команды.
«Честно говоря, мне всё нравится. В течение карьеры я работал только с Пепом Гвардиолой, поэтому приход нового тренера открыл для меня новую страницу. Мне нравятся штаб и их идеи. Я с нетерпением жду нового сезона и верю, что он будет успешным для команды», — сказал Фоден.
Английский футболист также высказал тёплые слова о новом игроке клуба Эллиоте Андерсоне. По его словам, Андерсон сильен в организации атак и точной передаче мяча за линию обороны, что соответствует стилю игры Фодена.
«Я очень рад видеть его в нашей команде. Я наблюдал за его играми ранее и несколько раз встречался с ним на поле. Он хорошо находит игроков в позициях десятого номера и делает точные передачи между линиями защиты. Это очень подходит к моей игре. Я с нетерпением жду возможности выйти с ним на поле», — добавил полузащитник.
Фоден также отметил, что не ставил перед собой конкретные цели по личной статистике на новый сезон. Он подчеркнул, что хорошо провел время с семьей во время отпуска и его основная цель — принести как можно больше пользы команде, стать одним из лидеров и завоевать трофеи в конце сезона.