«Трабзонспор» Салоҳ билан келишувга эришди – манба
«Трабзонспор» клуби ҳужумчи Муҳаммад Салоҳ билан келишувга эришди. Бу ҳақда журналист Ягиз Сабунжўғли маълум қилди.
Манбага кўра, томонлар икки йиллик шартнома бўйича келишувга эришган. Мисрлик 34 ёшли форвард 5 август куни Грециядан Истанбулга «Трабзонспор» томонидан юбориладиган шахсий самолётда учиб келади. Кейин эса трансферни якунлаш мақсадида Трабзонга йўл олиши кўзда тутилган.
Аввалроқ Туркия клуби Салоҳ учун йилига 17 миллион евро маош, турли бонуслар ҳамда либослар сотувидан фоиз олиши мумкинлиги ҳақида хабарлар тарқалганди.

Клуб «Трабзонспор» достиг соглашения с нападающим Мухаммадом Салахом. Об этом сообщил журналист Ягиз Сабунчоглу.
Согласно источнику, стороны договорились о двухлетнем контракте. Египетский 34-летний форвард прибудет в Стамбул 5 августа на личном самолете, предоставленном «Трабзонспором» из Греции. Затем он направится в Трабзон для завершения трансфера.
Ранее сообщалось, что турецкий клуб может предложить Салаху зарплату в размере 17 миллионов евро в год, различные бонусы, а также процент от продаж одежды.