«Трабзонспор» собиқ «Ливерпул» ҳужумчиси Муҳаммад Салоҳни ўз сафига қўшиб олиш учун расмий ҳаракатни бошлади.
Журналист Яғиз Сабунжуўғлининг хабарига кўра, Туркия клуби футболчининг вакили билан учрашув ўтказиб, 34 ёшли мисрликка расмий таклиф юборган.
Таклифга кўра, Салоҳга икки йиллик шартнома ва йилига 17 миллион евро маош таклиф этилган.
Аввалроқ ОАВда мисрлик ҳужумчига «Бешиктош» ҳамда Саудия Арабистонининг «Ал Дирия» клублари ҳам қизиқиш билдираётгани ҳақида хабарлар тарқалган эди.
Маълумот учун, Муҳаммад Салоҳ жорий ёзда «Ливерпул»ни тарк этди. У ўтган мавсум барча мусобақаларда 41 та учрашувда майдонга тушиб, 12 та гол урди ва 10 та голли узатмага муаллифлик қилди. Тransfermarkt футболчини 22 миллион еврога баҳолайди.

«Трабзонспор» предложил Салаху 17 миллионов евро
«Трабзонспор» начал официальные действия по привлечению в свои ряды бывшего нападающего «Ливерпуля» Мухаммеда Салаха.
По информации журналиста Ягыза Сабунджуоглу, турецкий клуб провёл встречу с представителем футболиста и отправил официальное предложение 34-летнему египтянину.
Согласно предложению, Салаху предлагается двухлетний контракт и зарплата в размере 17 миллионов евро в год.
Ранее СМИ сообщали об интересе к египетскому нападающему со стороны клубов «Бешикташ» и «Аль Дирийя» из Саудовской Аравии.
Для справки: Мухаммед Салах покинул «Ливерпуль» нынешним летом. В прошлом сезоне он участвовал в 41 матче во всех турнирах, забил 12 голов и сделал 10 результативных передач. Transfermarkt оценивает футболиста в 22 миллиона евро.