Пролига. «Каттақўрғон» ўз майдонида «Пахтакор ФЖ»да устун келди, «Ғазалкент» эса рақибини тор-мор этди
4 август, 13:30
Пролигада 13-тур ўйинлари старт олди.
Пролигада 13-тур беллашувлари старт олди. Университетлар қарама-қаршилигида ФарДУ (22, 4-ўрин) йирик ҳисобда ғалаба қозонди.
«Ғазалкент» (21, 5-ўрин) эса Республика ФА (12, 11-ўрин) дарвозасига жавосиз 7 та гол уришга муваффақ бўлди.
«Каттақўрғон» (27, 2-ўрин) ўз майдонида «Пахтакор ФЖ»ни (6, 13-ўрин) икки тўп фарқи билан енгди.
Пролига. 13-тур
Каттақўрғон – Пахтакор ФЖ 2:0
Игор Козлов, 58 (1:0), Сайёдбек Давронов, 83 (2:0)
Республика ФА – Ғазалкент 0:7
Абдураҳмон Абдуллаев, 10 (0:1), Лазиз Мирзаев, 45+3 (0:2), Умиджон Турғунов, 55 пеналти (0:3), Абдураҳмон Абдуллаев, 64 (0:4), Суҳроб Садиржонов, 71 (0:5), Рустам Алиев, 87 (0:6), Суҳроб Садиржонов, 90+2 (0:7)
Четлатиш: Озодбек Одилжонов, 54 (Республика ФА), Озодбек Нажмиддинов, 56 (Республика ФА), Лазиз Мирзаев, 56 (Ғазалкент)
ФарДУ – ТерДУ 5:1
Ахрорбек Ўктамов, 37 (1:0), Риза Айвазов, 45 (2:0), Шаҳзод Бозоров, 52 (2:1), Асадбек Хабибуллаев, 60 (3:1), Бобурбек Фарҳодов, 76 (4:1), Махаррам Абелфазов, 88 (5:1)

Пролига. "Каттакурган" на своём поле переиграл "Пахтакор ФЖ", а "Газалкент" разгромил соперника
В Пролиге стартовали матчи 13-го тура. В университетском дерби ФарДУ (22, 4-е место) одержал крупную победу.
"Газалкент" (21, 5-е место) сумел забить 7 безответных мячей в ворота Республики ФА (12, 11-е место).
"Каттакурган" (27, 2-е место) на своём поле переиграл "Пахтакор ФЖ" (6, 13-е место) с разницей в два мяча.
Пролига. 13-й тур
Каттакурган – Пахтакор ФЖ 2:0
Игорь Козлов, 58 (1:0), Сайёдбек Давронов, 83 (2:0)
Республика ФА – Газалкент 0:7
Абдурахмон Абдуллаев, 10 (0:1), Лазиз Мирзаев, 45+3 (0:2), Умиджон Тургунов, 55 пенальти (0:3), Абдурахмон Абдуллаев, 64 (0:4), Сухроб Садиржонов, 71 (0:5), Рустам Алиев, 87 (0:6), Сухроб Садиржонов, 90+2 (0:7)
Удаления: Озодбек Одилжонов, 54 (Республика ФА), Озодбек Наджмиддинов, 56 (Республика ФА), Лазиз Мирзаев, 56 (Газалкент)
ФарДУ – ТерДУ 5:1
Ахрорбек Уктамов, 37 (1:0), Риза Айвазов, 45 (2:0), Шахзод Бозоров, 52 (2:1), Асадбек Хабибуллаев, 60 (3:1), Бобурбек Фарходов, 76 (4:1), Махаррам Абелфазов, 88 (5:1)