Кот-д'Ивуар миллий жамоасининг янги бош мураббийи этиб Эрве Ренар тайинланди. Бу ҳақда мамлакат футбол федерацияси матбуот хизмати расман маълум қилди.
Ренар бундан аввал ҳам «филлар»ни бошқарган. Шунингдек, у илгари Замбия, Ангола ва Марокаш миллий жамоаларини ҳам бошқарган.
Яқинда бўлиб ўтган жаҳон чемпионати давомида эса Тунис миллий жамоасига этилган, аммо атиги икки ўйин ичида вазиятни ўзгартиришнинг иложи бўлмаган.
Маълумот увун, Кот-д'Ивуар миллий жамоасининг аввалги бош мураббийи Эмерс Фаэ эди. Унинг шартномаси 31 июл куни якунига етди ва томонлар ҳамкорликни давом эттирмасликка қарор қилди.

Эрве Ренар назначен новым главным тренером сборной Кот-д'Ивуара. Об этом официально сообщила пресс-служба футбольной федерации страны.
Ренар ранее уже возглавлял "слонов". Кроме того, он также руководил сборными Замбии, Анголы и Марокко.
Во время недавнего чемпионата мира он был назначен тренером сборной Туниса, но за всего два матча изменить ситуацию не удалось.
Для информации, предыдущим главным тренером сборной Кот-д'Ивуара был Эмерс Фаэ. Его контракт закончился 31 июля, и стороны решили не продолжать сотрудничество.